| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
stat4u

Wpisy z tagiem: miód

poniedziałek, 13 września 2010
Quest 28. Straż pożarna

Questy zmuszają czasem do wielkiego wysiłku i uczą cierpliwości. Oj, jak bardzo by się chcało już go zaliczyć, a tu trzeba jeszcze dobę czekać na miód... Ale bez ich rozwiązywania nie ma co liczyć na rozwój.

Po zaliczeniu tego questa nastuwają się dwa wnioski. Dobrze było swojego czasu zainwestować w ule. Miodu do questów przed zdobuciem trzeciego rancza potrzeba wiele. Jednocześnie widać, że nawet rozbudowana owczarnia nie jest w stanie wyprodukować też odpowiedniej ilości wełny.

Ale nie ma co się załamywać - warto bawić się dalej i  cierpliwie czekać na zdobycie odpowiednich produktów. A poniżej argumentacja - po co ten quest wymyślono:

Witaj! Jestem komendantem okolicznej straży pożarnej i nazywam się Stefan Skwierczak. Mam wielki problem, bo wszystkie nasze węże są już bardzo stare i dziurawe, i na wypadek pożaru możemy sobie nimi tylko pomachać, bo cała woda tryska na boki zamiast w epicentrum pożaru. Dlatego też w przyszłym tygodniu zaplanowaliśmy z naszymi kobitkami wspólne szydełkowanie nowych węży strażackich w kole gospodyń wiejskich. W tym celu potrzebujemy 480 wełny. Jako że później musimy jeszcze zaimpregnować nowe węże strażackie, potrzebowalibyśmy Twojego wyśmienicie do tego nadającego się miodu. Czy jesteś w stanie dostarczyć nam 272 miodu? Cała wioska będzie Ci z pewnością szalenie wdzięczna i podziękuje Ci przyznaniem 206760 punktów. Ja ze swojej strony mogę Ci obiecać, że na wypadek pożaru na Twojej farmie będziemy pędzić do gaszenia na złamanie karku! Słowo honoru!

środa, 25 sierpnia 2010
Quest 26. Droga krzyżowa

Akcja miód trwa - w kolejnym queście trzeba znów złożyć w ofierze większą jego ilość. Dobrze przynajmniej, że pasieka z dwoma ulami, dozwolonymi na moim poziomie, przynosi niecałe 50 tys punktów na dobę.

Quest Droga krzyżowa rzeczywiście jest ciężki - przynajmniej w moim przypadku wyzbyłem się już całych zapasów mleka i miodu. quest26

A oto dlaczego potrzeba aż tak dużego wysiłku:

Niech będzie pochwalony synu. Zygmunt Teologus moje imię. Jestem okolicznym księdzem w potrzebie. Otóż szukam miłosiernych dusz, które wspomogłyby datkami naszą coroczną odświętną drogę krzyżową. W tym roku małe owieczki z okolicznego przedszkola postanowiły skupić się na jasnej stronie życia i przedstawić zamiast cierpienia Chrystusa jego przybycie do raju - krainy mlekiem i miodem płynącej. Czy mógłbyś nas wspaniałomyślnie wesprzeć datkami synu? Potrzebujemy 672 mleka i 210 miodu. W zamian otrzymasz honorowe miejsce przed sceną w czasie przedstawienia, błogosławieństwo i 169785 punktów.

sobota, 14 sierpnia 2010
Quest 25. Wata cukrowa

W życiu każdego farmera przychodzi moment, w którym trzeba nagle mieć dużo miodu. W pewnym momencie zaczynają się questy, które wymagaja sporej ilości tego produktu.

Mój farmer na 12 serwerze na szczęście miał go w porę w odpowiedniej ilości. Ku mojemu zaskoczeniu, oczywiście. Dobrze mi dziewczyny radziły - inwestuj w miód, bo nie dość, że daje sporo punktów, to jeszcze w wielu questach jest niezbędny. Dzięki Wam za to.

Przydała się również owczarnia, bo quest wymaga spro wełny, która - jak na złość - na targu w El Farmado akurat drożeje, przynajmniej na moim serwerze.

A oto jakie twórcy gry przygotowali przemówienie, by nakłonić nas do pozbycia się tak wielkiej ilości cennego towaru (ale ie dali żadnej ilustracji):

Serwus nerwus! Hehe, nie jesteś nerwus? Wiem, wiem, chciałem się tylko trochę z Tobą poprzekomarzać. Nazywam się Gerald Wilczydół i mam świetny pomysł: Na pewno masz jeszcze w magazynie trochę wełny i miodu... Moglibyśmy z robić z tego watę cukrową! Jak myślisz? Super pomysł, co stary?! Nie rób takich wielkich oczu, tylko bądź tak miły i skocz do magazynu po 280 wełny 210 i miodu, żebym mógł wystartować z produkcją pyszności hehe. Bóg zapłać, dobry człowieku! Co? Mówisz, że oprócz błogosławieństwa chciałbyś otrzymać zapłatę? Ok, masz tu 138705 punktów. I co brachu, zadowolonyś?

środa, 21 lipca 2010
Rozbudowa pasieki. Kupujemy nowy ul

Rozbudowa pasieki i kupno nowego ula możliwa jest dopiero od 22 poziomu. Jest to niestety inwestycja dość droga i o dyskusyjnym terminie zwrotu, więc opłacalność jest wątpliwa. Ale ma swoje zalety i dlatego farmer nie powinien jej unikać.

Koszt rozbudowy budynku wynosi 44 800 ft. To sporo, biorąc pod uwagę, że rozbudowa ulabędziemy mogli dokupić tylko jeden ul. Pamiętajmy też, że wraz z uzyskaniem tego levelu wydatki nam się mnożą. Drugi ul kosztuje 3 332 ft, a na dodatek żeby go kupić trzeba wycelować na środę lub sobotę. Bo tylko w te dni handlarz ulami może nam je sprzedać.

Kupno nowego ula i powiększenie pasieki spowoduje, że zdolność produkcji miodu na farmie wzrośnie do 20 szt co 48 godzin. Produkcję możemy oczywiście przyspieszyć dokarmiając pszczoły słonecznikiem lub bławatkami. Jakie są jednak ekonomiczne realia?

Na różnych serwerach cena miodu może być odmienna. Nasze mocno szacunkowe wyliczenia przyjeły za podstawę cenę miodu na targu w El Farmado na 130 ft - ale pamiętajmy, że sprzedając miód płacimy jeszcze prowizję. Ponieważ zakładam, że dokarmiamy pszczoły codziennie możemy sprzedać 10 słoiczków miodu więcej kupno uladostając za to około 1300 ft. Od tego rzecz jasna odliczyć musimy prowizję i cenę roślin, którymi dokarmiamy ule. Wynika z tego, że inwestycja w drugi ul zwraca się dopiero mniej więcej po 50 dniach gry.

Wolni Farmerzy to jednak gra o wielu wątkach. Zbierając w sumie 20 słoiczków miodu codziennie otrzymujemy sporo, bo prawie 50 000 punktów, które też się w tej grze liczą. Mało tego. Począwszy od 25 questa do kolejnych potrzebne są spore ilości miodu. Możemy więc produkować go na własne potrzeby.


wtorek, 04 maja 2010
Pasieka, miód i pszczoły

Wcześniej czy później stać się to musiało - farmer kupił pasiekę. Pszczoły radośnie wyleciały na farmę, a łakomczuchy czekają na miód.Ale spodziewam się zarobić dużo talarów.

Pszczoły karmimy słonecznikami. I jedno i drugie jest na razie bardzi drogie - słonczeniki na targu w El Farmado kosztują ponad 12 talarów (ft), miód nawet 250 talarów. W ulu produkcja 10 porcji miodu trwa aż 24 godziny. Im więcej graczy osiągnie ten poziom i uzyska takie możliwości to spodziewać się można, że opłacalność tego pomysłu zmaleje.

pasiekapasieka1

Ule można dokupywać, ale ich handlarz do El Farmado przybywa tylko dwa razy w tygodniu. Trzeba więc nieco kombinować, żeby ule miały przerwę akurat w środę lub sobotę, kiedy można je dokupywać.

Na serwerze 13 za zarobione pieniądze kupiłem konto Premium. To pozwoliło mi na uwolnienie jeszcze jednego pola. Miałem na nim sadzić rośliny, ale pokusa wybudowania pasieki okazała się silniejsza. Na moim poziomie gry, czyli na lvl19 mogę jeszcze postawić serwowarnie, ale z tym jeszcze długi się trzeba wstrzymać - na tej farmie już nie da rady.


środa, 28 kwietnia 2010
Quest 21. Baton z muesli

Przyszedł czas na kolejnego na serwerze12 questa zatytuowanego baton z muesli. Trzeba się sprężyć nie tylko by nasadzić słonecznika, ale nazbierać również 50 słoików miodu. Ale najpierw poczekam, aż wskoczę na nowy poziom.

Na ranczo mojego farmeta nie ma na razie miejsca dla pasieki, więc nie produkuje miodu. Będę go musiał kupić. Na razie jednak jest przerażająco drogi (około 250 ft za sztukę), więc czekam aż potanieje.W zamian za starego kota to trochę dużo!

Ze spełnianiem tego questa nie ma co się spieszyć. Do 23. potrzebować bowiem będę szparagów, a tych nawet nie mam jeszcze prawa uprawiać. Trzeba zatem poczekać, aż pokonam nowy level. Quest 23 jest o tyle ważny, że po jego spełnieniu farmer będzie mógł zafundować sobie kolejną farmę. I zabawa pójdzie na całego a farmer obrośnie w piórka. To co potrzeba do spełnienia questu 22 (czyli słoneczniki i jajka w dużych ilościach) jestem już niemal przygotowany, więc z nim nie będzie problemu. Jedyne więc co mi teraz potrzeba to czas i trochę talarów na zakup miodu.

quest21A oto wezwanie na podstawie którego spełniamy quest 21:

Dzień dobry! Nazywam się Don Donald Kogucki i jestem przedstawicielem firmy Knickers poszukującym specjalnych składników do naszych nowych batonów z muesli. Słyszałem, że jesteś jednym z lepszych farmerów w okolicy i dlatego przychodzę do Ciebie z zapytaniem, czy nie mógłbyś nam dostarczyć ziaren słonecznika i miodu do naszej nowej kulinarnej kreacji? Potrzebowalibyśmy 1350 ziaren słonecznika oraz 50 miodu do produkcji naszego nowego towaru. W zamian otrzymasz 78375 punktów i... uważaj, nie spadnij z ciągnika, naszego starego firmowego kota Filemona! Cieszysz się? Ja również! Filemon na pewno dzielnie będzie łapał u Ciebie myszy, a u nas przynajmniej nie będzie dłużej ostrzył sobie pazurów na stylowych skórzanych sofach.

piątek, 23 kwietnia 2010
Poziom 19. Poskramiacz pszczół

I stało się - poziom  19 i tytuł Poskramiacza Pszczół osiągnąłem szybciej na serwerze 12 niz 13. Na tym serwerze przyspieszyłem, po kuponie konta Premium i zaoraniu trzeciego pola.

Nowy level daje oczywiście nowe możliwości. Na lvl 19 moge uprawiać słoneczniki i zająć się miodem. Czeka mnie intensywana praca, bo do spełniania następnego questa jednego i drugiego potrzebuje w znacznych ilościach. pszczelarz

Słoneczniki w sklepie nasiennym kosztuja ponad 17 ft za sztukę, na placu w La Farmado - na razie koło 11. Zajmują 4 pola, rosną osiem godzin i dają tylko trzy ziarna z jednego wysadzonego. Do spełnienia questa potrzena 1350 dojarzałych osobników. Będzie trochę zabawy.

A oto co jeszcze daje lvl19 w grze Wolni Farmerzy:

Dzięki swojej niestrudzonej pracy i zamiłowaniu do wolności osiągnąłeś 19 poziom w grze i możesz od teraz tytułować się "Poskramiaczem pszczół"! Mam nadzieję, że ze swoich osiągnięć cieszysz się tak samo jak pszczoły w ulach na nektar kwiatów, które możesz od teraz zakupić i postawić na swojej farmie.

Aby Twoje pszczółki mogły rozkoszować się jednym z pyszniejszych nektarów, masz od teraz możliwość uprawy słoneczników. Ponadto możesz rozbudowac swoje wytwórnie majonezu.

1 , 2