| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
stat4u

Wpisy z tagiem: farmer

wtorek, 15 marca 2011
Quest 40. Podatki

Podatki - ten quest zbiega się z tym, co czeka nas w rzeczywistości. Tym razem farmer wykpił się opłatami w naturze - wystarczyły jaja i mleko. Ale w zamian dostał prawie 850 tys punktów. W sumie więc interes był opłacalny.

Quest, w którym nie trzeba roślin pozwala farmerowi na oddech. W tym czasie quest40warto popatrzyć, jakie rośliny będą potrzebne przy kolejnych zadaniach. W czasie przygotowywania się do tego questu warto skoncentrować się na porzeczkach i kalafiorach. Będą one nam wkrótce potrzebne. W ten sposób możemy szybciej pokonywać kolejne questy i szybciej piąć się w górę.

A poniżej przeczytacie, dlaczego musimy się tak hojnie opłacać dorady podatkowemu:

Ach nie! Znowu to przeklęte wypełnianie zeznania podatkowego i płacenie podatków! Jak ja tego nie lubię! No ale od czego się ma w końcu doradców podatkowych! Twój doradca już szalenie cieszy sie na myśl, że może za Ciebie odpisać od podatku łóżko wodne jako urządzenie do podlewania roślin... Wprawdzie dużo nam to nie da, bo przy tych zyskach urząd skarbowy z pewnością porządnie trzepnie Cię po kieszeni, ale z drugiej strony masz przecież dotacje z Unii Europejskiej. Żyć nie umierać.
Dostarcz swojemu doradcy podatkowemu 5280 jajek i 1795 mleka, aby mógł usmażyć sobie pyszny omlet przy wypełnianiu Twojej deklaracji podatkowej, a on już zatroszczy się o resztę. W zamian otrzymasz 849816 punktów.

piątek, 25 lutego 2011
Pole siedemnaste, przedostatnie.

Na zakup żadnego pola farmer nie pracował jeszcze tak długo i tak ciężko. Uzbieranie 1,8 mln ft to nie taka prosta sprawa. Ale udało się i satysfakacja jest wielka - farma na 13 serwerze rozwija się aż miło patrzeć.

przedostatnie polePrzedostatnie siedemnaste pole i jednocześnie piąte na trzecim ranczu kosztuje majątek. Farmer zbierał gotówkę na nie około miesiąca. Jednocześnie w takich sytuacjach docenić można jak opłaca się wysiłek potrzebny do poszukania dobrych i stałych klientów. Bez takiej współpracy uskładanie kasy na kolejne pole byłoby jeszcze trudniejsze.

Czy ten wysiłek się opłacał? Sądzę, że tak. Na nowym polu postawiłem zakłady "Słodka Pokusa". Farmer będzie więc mieć wiecej drogich cukierków i więcej punktów. Łatwiej też będzie pokonywać kolejne questy, czyli jeszcze szybciej zdobywać jeszcze więcej punktów. A przed farmerem jeszcze dużo questów do których potrzebne będa spore ilości cukierków.

4 875 900 - tyle ft potrzebnych jest by wykupić ostatnie pole. Szybko chyba do tego nie dojdzie.

piątek, 14 stycznia 2011
Kolejne pole

Trochę trwało, ale się udało. Na swojej trzeciej farmie farmer wykupił czwarte pole. Łącznie więc może siać i hodować na szesnastu polach.

czwartepoleNowe miejsce kosztowało w sumie 886 500 ft. Morze kasy, ale udało się uskładać. Przeznaczone zostanie pod Zakłady Słodka Pokusa. Farmer zacznie więc produkować cukierki.

Doszło więc do takiej sytuacji, w której czwarte pole mam zarówno na 12. jak i 13. serwerze.


wtorek, 12 października 2010
Quest 35. Stolica kultury 2010

Emocje wzrastają. Udało się rozwiązać kolejny quest. Zakup trzeciej farmy stoi otworem. Trzeba tylko pamiętać, że taka inwestycja nie ma sensu jeśli nie mamy konta premium.

Rozwiązywanie tych questów nie tylko powoduje, że chce się grać. Ale przysparza punktów. Dzięki nim farmer bardzo szybko awansuje w hierarchii wszystkich farmerów. Zdobycie niemal pół miona punktów - robi wrażenie. I nie jest ważne przy tym, czy potrzebna wełnę i mleko kupiliśmy, czy zaoszczędziliśmy sami.

A oto dlaczego farmer musiał rozwiązać ten quest:35quest

"Nasza osada zostanie wybrana stolicą kultury 2010!" ogłosił dziś w wywiadzie dla 'Głosu farmera' jeden z radnych. Hmm... co prawda wszyscy są zgodni co do tego, że to bardzo śmiało wyznaczone cele, ale nie możemy się przecież poddawać na samym początku! W każdym bądź razie w najbliższym czasie zaplanowane są dla mieszkańców regularne odczyty sławnych literatów w hali sportowej szkoły podstawowej. Lokalny stolarz dostarczył już krzesła dla publiki i poetów, ale przydałoby się zrobić na nie jakieś miękkie obicia lub poduszki. Moim zdaniem powinniśmy się również zatroszczyć o strawę dla artystów i miłośników kultury. Dostarcz proszę 1760 mleka, ulubionego napoju artystów oraz 1000 wełny, z której zrobimy miękkie obicia do krzeseł. W nagrodę za swoje zaangażowanie w projekt otrzymasz 481800 punktów. I kto wie, być może radni w ramach wdzięczności zadecydują o nowym, korzystnym dla Ciebie podziale gruntów...

poniedziałek, 11 października 2010
Quest 34. Koncert gwiazd

Uff, udało się naskładać jagód. Nie było łatwo, ale wytrwałość w tej grze zapewnia farmerowi stały rozwój. Już niedługo dostępna będzie nowa farma.

Ten, czyli 34 quest i następny, 35 - mogą pomóc rozwiązać nieustatnny dylemat farmera. Czy bardziej opłaca się stawiać na produkcję zwierząt, czy hodowlę roślin. Do tego questa potrzeba przede wszystkim pól i uprawy. Do następnego... wyłącznie produktów zwierzęcych. Tak więc przydaje się jedno i drugie.

A oto dlaczego tak wiele potrzebnych było jagód:

Nie do wiary! Jeden z kultowych zespołów na scenie farmerów - Masywny Atak Wolnych Farmerów - planuje koncert w naszej wiosce! Wszyscy mieszkańcy na czele z lokalną młodzieżą szaleją z radości i kompletnie nie potrafią się skupić na pracy i nauce. W związku z tym doprowadzony do pasji roztargnieniem uczniów dyrektor szkoły postanowił zrobić wszystko, żeby odwołać koncert. Skontaktował się już w tej sprawie z okolicznym proboszczem i obydwaj udali się z petycją do sołtysa, żeby przekonać go do odwołania koncertu. Bogu dzięki miejscowy sołtys jest osobą otwartą na świat i progresywną, i do tego absolutnym fanem Masywnego Ataku Wolnych Farmerów, więc juhuuuuuu!!!!! koncert się odbędzie. Jako że każdy koncert zespołu MAWF jest wielkim show, potrzebujemy czerwonej lepkiej masy, która będzie wylewana od czasu do czasu na publikę... Nie pytaj mnie, co muzycy zamierzają w ten sposób osiągnąć, nie mam pojęcia, dowiemy się już wkrótce. Dostarcz po prost jak najszybciej 50400 jagód i 432 majonezu organizatorom koncertu, aby mogli przygotować wszystko co potrzebne. Otrzymasz w zamian 1208880 punktów i ... uważaj! nowy kominek do Twojej przytulnego ranczo.

poniedziałek, 27 września 2010
Quest 32. Lody truskawkowe III

Truskawki, truskawki, truskawki - tym i wyłącznie tym żył przez ostatnie dni farmer. Tym razem sezon okazał się długi i urodzajny na koniec zwieńczony sukcesem.

Po ukończeniu tego questa czas na jagody. Będą potrzebne do dwóch następnych zadań - w sumie ponad 65 tys. Sporo, ale ich uskładanie to tylko kwestia czasu. Na szczęście jest gdzie je przechowywać, bo oddaniu truskawek farmer dostał nową drewutnię.

No i nie wolno zapominać o miodzie. Do lodów truskawkowych, czyli questa 32 oraz kolejnego o nazwie Łakomczuszki, potrzeba w sumie 932 słoików. Warto więc o tym pomyśleć zawczasu, bo miód drogi....

A oto dlaczego musieliśmy rzucić wszystko i zabrać się za uprawę truskawek:

Dzień doberek! To znowu ja, Robert Frącek z Lizolandii. Nasz tort lodowy o smaku truskawkowym robi furorę w całej Polsce i powoli zaczyna również podbijać podniebienia naszych sąsiadów ze wschodu i zachodu. Jedynym naszym problemem są permanentne opóźnienia w dostawie surowców do produkcji przysmaku. Dlatego też błagamy: dostarcz nam 77760 truskawek i 383 miodu, a zareklamujemy Twoja farmę u kolegów po fachu, tak że nie nadążysz z realizacją zleceń! W nagrodę otrzymasz 620831 punktów! Ponadto bezpłatnie wyremontujemy Twoją drewutnię tworząc tym samym nową ozdobę do Twojego pola pokazowego.

niedziela, 26 września 2010
Quest31. Sklep pamiątkowy

Pamiętacie jak niecierpliwie zbierało się szparagi tuż przed zdobyciem drugiego rancza? Przy 31. queście trzeba ich znacznie więcej. Podobnie jka sera... A mimo to farmer miał z tym zancznie mniej problemu.

W ogóle questy, które trzeba wykonać, by zdobyć trzecie ranoczo wydają się potrzebować kosmicznych ilości produktów. A mimo to zdobywa się je... Tak jak na przykład niemal 80 tys truskawek potrzebnych do 32 questa. A farmer zrobi go już lada chwila...31 quest

A oto dlaczego znów kazali zbierać szparagi:

Nasza wioska stała się w ostatnim czasie ulubionym miejscem urlopu dla wszystkich zwolenników agroturystyki. Aby każdy z turystów mógł zakupić odjechaną pamiątkę ze wspaniałego urlopu w naszej miejscowości, aby w długie jesienne wieczory móc patrząc na nią wspominać cudowne letnie wieczory spędzone na stogu siana, sołtys naszej wsi zlecił sklepowi pamiątkowemu produkcję ekstra serii pamiątek z wysuszonych szparagów i skórek od sera. Pomóż nam przy realizacji projektu i dostarcz 14742 szparagów i 194 sera. W zamian otrzymasz 836328 punktów oraz ten oto imponujący regał z pchlego t... ehmm z lokalnego antykwariatu! Z pewnością będzie się nadawał do składowania Twoich przepysznych przetworów na zimę.

poniedziałek, 13 września 2010
Quest 29. Zacierki

Prawie dwa tygodnie trwało zanim uzbierałem odpowiednią liczbę jajek i mleka by rozwiązać kolejnego questa. Satysfakcja po jego rozwiązaniu jest jednak spora i farmer chodzi już zadowolowny.

Jedno jest pewne. Farmer nie tylko jest najedzony, ale coraz bardziej qest29optymistycznie patrzy w kierunku trzeciej farmy i nieustannego rozwoju swojego stanu posiadania. Jest ona już w jego zasięgu. A jak chcesz zobaczyć, dlaczego farmer jest syty, to przeczytaj fragment poniżej:

Dzień dobry! Nazywam się Zenek Pichcigut i planuję zrobić dziś dla całej rodziny na obiad wielką górę zacierek z przeróżnymi sosami. Nie wiem tylko, skąd wziąć takie ilości jajek i mleka do produkcji mojej popisowej potrawy. Czy byłbyś tak miły i zaopatrzył mnie w potrzebne mi towary? Zrobiłbym przy okazji pyszny obiadek dla Ciebie. Co ty na to? Żony nie masz, nie ma Ci kto gotować... Czas najwyższy, żebyś rozglądnął się z jakąś zdrową, dorodną dziewką, która trochę by się o Ciebie zatroszczyła! Co takiego? Mówisz że dzisiejsze dziewczyny są jak dla Ciebie zbyt zaborcze?! I co to oznacza? No własnym uszom nie wierzę! Że chce z Tobą zamieszkać? Chłopcze, chłopcze, co Ty wiesz o życiu... No ale odbiegamy od tematu... Twoja sprawa, Twoje życie... Dostarcz mi po prostu 2688 jajek i 1024 mleka, a ja ugotuję pyszny obiad. Żebyś nie był zbyt stratny dorzucę jeszcze 448320 punktów.

sobota, 17 lipca 2010
Biofarmer. Poziom24

Farmer z serwera 13 w dwa tygodnie uporał się z poziomem 23 i awansował do tytułu Biofarmera. Poziom 24 pozwala na uprawienie cukinii, ale jednocześnie niesie nowe wyzwania.

Wyzwaniem jest na pewno liczba punktów do zdobycia. Teraz, by przejść na kolejny level, potrzeba ich 11 309 781. Mając nawet dwie farmy zbobycie takiej masy punktów będzie musiało potrwać. Zobaczymy ile.

Cukinia w sklepie kosztuje 3,49 ft. Na rynku w El Farmado... hm. Rozpiętość cen jest bardzo duża. Zaczyna się od 1,50, ale zdaje się też sprzedawać powyżej 2,30. Wadą cukinii jest to, że rośnie ona 16 godzin. Zaletą - zbiór z jednego pola to siedem warzyw.

czwartek, 01 lipca 2010
Kurzy treser. Poziom 23

Po kilku tygodniach nudy na 20 i 21 poziomie akcja rozwinęła się szybko po przejściu na 22. Najpierw wiele emocji było ze zdobyciem 6,5 tys szparagów. Potem okazało się, że na nowy 23 level przechodzi się bardzo szybko.

Początek lvl22 to przede wszystkim walka ze szparagami. Rosną długo, a potrzeba ich sporo. Można kupować, ale to wychodzi drogo. Tak czy owak polecam cały czas spędzony na poziomach 20 i 21 by zainwetować na maksa w pola i budynki, a potem już tylko oszczędziać na szparagi i nową farmę.

kurzy trenerGdy już osiągniemy upragniony 22 level do pokonania mamy ponad 5 mln punktów. Mając jednak drugą farmę zbiera się je bardzo szybko. Na 13 serwerze minęło niczym mgnienie oka i tam farmer już przeszedł na poziom 23 zyskując tytuł "Kurzy treser".

wtorek, 15 czerwca 2010
Podłogi i firanki na ranczo

Farmer zaanagażował się w uprawę roślin i zapomniał o urządzaniu rancza. Czasu więc starczyło na razie jedynie na położenie nowych podłóg i powieszenie firnek.

ranczo_firany

Pokój nabiera wyglądu, ale wszystko wskazuje na to, że prace znów na jakiś czas będą musiały być wstrzymane. Lada moment farmer przekroczy kolejny poziom. A to oznacza już tylko tyle, że z całą zawziętością rozpocznie się hodowla szparagów. A potem już kupno drugiego rancza.

Wizja rozwoju staje się coraż bliższa.

 
1 , 2 , 3 , 4