| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
stat4u

Wpisy z tagiem: pszczoły

czwartek, 07 kwietnia 2011
Quest 50. Kandydatura.

quest50Quest 50 oraz dwa następne są najlepszym dowowdem na to, że mając nawet spore moce przerobowe, można utknąć przy questach na dłużej.

Farmer ma trzy pasieki. W każdej cztery ule. Pszczoły się uwiają, więc co niespełna 22 godziny ma 120 miodów. Pozornie zdawać się może, ze to spora produkcja. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej questom 50, 51 i 52.

W przypadku 50. potrzeba 1040 miodów. Sprawa nawet łatwa - jeśli pominiemy konieczność oddania 281 cukierków (w poprzednim, 49 queście potrzeba ich było 259). Zdawać się może, że do kolejnego, 51 zadania 800 miodów też nie jest trudno. No ok. Ale następny czyli 52 wymaga już - uwaga - 4000 miodów. Tak więc do tych trzech questów potrzeba w sumie 6000 (słownie: sześć tysięcy) miodów.

Czy nadal dobowa produkcja 120 szt miodu wydaje się imponująca? Biorąc pod uwagę, że miód potrzebny jest też zakładom Słodka Pokusa oraz klientom, na wyprodukowanie takich ilości  potrzeba co najmniej półtora miesiąca.

A wszystko to dla marnych 376 tys punnktów i pary kochanków, którą możemy sobie przyozdobić pole pokazowe. para

W najbliższym czasie planowane są wybory zarządu Fundacji Wspierania Gospodarki Rolnej i Ty mój drogi jesteś jednym z kandydatów! Za żadną cenę nie możesz dopuścić do tego, żeby taka fucha przeszła Ci koło nosa! Dlatego też powinieneś koniecznie zatroszczyć się o przychylność członków fundacji, żeby nie mieli wątpliwości co do tego, kto jest najlepszym kandydatem... Mówisz, że to nieuczciwe? Przekupstwo powiadasz? Ależ mój drogi, chodzi tylko o dobrą reklamę i zapewnienie sobie pleców! W dzisiejszym świecie nazywamy to lobbingiem. Nikt nie będzie miał z pewnością nic przeciwko temu, jeżeli podarujesz mu kilka swoich ekologicznych produktów w trosce o jego zdrowie. Dostarcz 1040 miodu i 281 cukierków członkom fundacji, by zwiększyć swoje szanse w wyborach na szefa zarządu. W ten sposób niewątpliwie zwiększysz swoją popularność, a do tego otrzymasz jeszcze dodatkowo 376253 punktów. Ale najlepszą informację zostawiłem sobie na koniec - jako szef zarządu będziesz miał do swojej dyspozycji dwa modele Neo i Trinity, które będziesz mógł zaprezentować wszystkim mieszkańcom i przyjezdnym na swoim polu pokazowym.

środa, 23 marca 2011
Rozbudowa pasieki

Farmer patrzy na kolejne quest i łapie się za głowę. Ciągle potrzeba miodu i więcej i więcej. Nie da rady, trzeba pomyśleć o robudowie pasieki.

Sytuacja jest taka: mam trzy pasieki rozbudowane do trzeciego poziomu. Dobowo daje mi to 90 słoików miodu. Choć pszczoły uwijają się jak w ukropie - więcej nie będzie. Trzeba więc wydać trochę kasy i zainwestować w pasiekę.czwartyul

Powód jest prosty. Farmer zrobił już 47 questów. A tu na 50. potrzebnych jest 1040 miodów, na 51. - 800 a na 52. - aż 4000. Dalej aż strach patrzeć. Na miód dodatkowo ochotę mają także klienci, którzy potrafią za niego dobrze zapłacić, oraz dwa zakłady Słodka Pokusa, które bez miodu nie działają.

Budowa nie jest tania. Za miejsce pod dodatkowy ul trzeba zapłacić 230 600 ft.robudowauli Poza tym u pszczelarza trzeba kupić jeszcze sam ul, który kosztuje 10 266 ft. Pamiętajmy też, że pszczelarz handluje tylko w środy i w soboty.

I po co to wszystko? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze to taka natura tej gry, że zarobione pieniądze trzeba inwestować. Po drugie - produkcja miodu przynosi sporo punktów, co jest również ważne. Po trzecie - skraca się czas produkcji do 21 godz. 20 min. No i pszczoły są mniej żarłoczne. Jeśli przy pierwszych trzech ulach karmiłem je 9 bławatkami na każdy ul (w sumie 27) to tym z czwartego wystarczy 6 bławatków. W sumie więc będą ich zjadać tylko 32.

W ten sposób szybciej uzbieram miód na kolejne questy. Ewentualne nadwyżki zawsze można sprzedać. A punkty pozwolą na szybszy awans w grze.

koleljnyulNiestety, każdy następny ul jest coraz droższy. Za czwarty ul w drugiej pasiece musiałem zapłacić trochę więcej niż za czwarty ul w pierwszej pasiecie.


środa, 09 lutego 2011
Poziom 31. Zaklinacz pszczół

Równo miesiąc trwało pokonanie poziomu 30. Kolejny, nazwany Zaklinacz pszczół pozwala na rozbudowę ula i serwowarni oraz uprawę dyni. Ale do pokonania kolejnego poziomu potrzeba aż 47 mln punktów.

Nowy poziom to i nowa roślina. Zaklinacz pszczół ma prawo uprawiać dynie. Jest to roślina całkiem nieźle punktowana - w przeliczeniu na godzinę dojrzewania daje więcej punktów niż jabłka. W dniu pisania tego tekstu na serwerze 12. w wolnej sprzedaży dynia kosztuje 3,65 ft. W sklepie jej cena wynosi 3,90 ft. Dynia niepodlewana rośnie 16 godizn. Wymaga jednego pola, ale daje siedem owoców.

 

Gratulujemy osiągnięcia poziomu 31!
Drogi farmerze! Dzięki niestrudzonej pracy osiągnąłeś poziom 31!
Jako że Twoje eksperymentalne metody hodowli pszczół (śpiewanie kołysanek na dobranoc, gry towarzyskie, własnoręcznie zrobione na drutach pokrowce ochronne na ule) zrobiły ogromna furorę, Stowarzyszenie Hodowli Pszczół postanowiło przyznać Ci tytuł "Zaklinacza pszczół".
Od teraz możesz uprawiać również dynie oraz w dalszym ciągu pracować nad ulepszeniem uli i serowarni!

środa, 21 lipca 2010
Rozbudowa pasieki. Kupujemy nowy ul

Rozbudowa pasieki i kupno nowego ula możliwa jest dopiero od 22 poziomu. Jest to niestety inwestycja dość droga i o dyskusyjnym terminie zwrotu, więc opłacalność jest wątpliwa. Ale ma swoje zalety i dlatego farmer nie powinien jej unikać.

Koszt rozbudowy budynku wynosi 44 800 ft. To sporo, biorąc pod uwagę, że rozbudowa ulabędziemy mogli dokupić tylko jeden ul. Pamiętajmy też, że wraz z uzyskaniem tego levelu wydatki nam się mnożą. Drugi ul kosztuje 3 332 ft, a na dodatek żeby go kupić trzeba wycelować na środę lub sobotę. Bo tylko w te dni handlarz ulami może nam je sprzedać.

Kupno nowego ula i powiększenie pasieki spowoduje, że zdolność produkcji miodu na farmie wzrośnie do 20 szt co 48 godzin. Produkcję możemy oczywiście przyspieszyć dokarmiając pszczoły słonecznikiem lub bławatkami. Jakie są jednak ekonomiczne realia?

Na różnych serwerach cena miodu może być odmienna. Nasze mocno szacunkowe wyliczenia przyjeły za podstawę cenę miodu na targu w El Farmado na 130 ft - ale pamiętajmy, że sprzedając miód płacimy jeszcze prowizję. Ponieważ zakładam, że dokarmiamy pszczoły codziennie możemy sprzedać 10 słoiczków miodu więcej kupno uladostając za to około 1300 ft. Od tego rzecz jasna odliczyć musimy prowizję i cenę roślin, którymi dokarmiamy ule. Wynika z tego, że inwestycja w drugi ul zwraca się dopiero mniej więcej po 50 dniach gry.

Wolni Farmerzy to jednak gra o wielu wątkach. Zbierając w sumie 20 słoiczków miodu codziennie otrzymujemy sporo, bo prawie 50 000 punktów, które też się w tej grze liczą. Mało tego. Począwszy od 25 questa do kolejnych potrzebne są spore ilości miodu. Możemy więc produkować go na własne potrzeby.


wtorek, 04 maja 2010
Pasieka, miód i pszczoły

Wcześniej czy później stać się to musiało - farmer kupił pasiekę. Pszczoły radośnie wyleciały na farmę, a łakomczuchy czekają na miód.Ale spodziewam się zarobić dużo talarów.

Pszczoły karmimy słonecznikami. I jedno i drugie jest na razie bardzi drogie - słonczeniki na targu w El Farmado kosztują ponad 12 talarów (ft), miód nawet 250 talarów. W ulu produkcja 10 porcji miodu trwa aż 24 godziny. Im więcej graczy osiągnie ten poziom i uzyska takie możliwości to spodziewać się można, że opłacalność tego pomysłu zmaleje.

pasiekapasieka1

Ule można dokupywać, ale ich handlarz do El Farmado przybywa tylko dwa razy w tygodniu. Trzeba więc nieco kombinować, żeby ule miały przerwę akurat w środę lub sobotę, kiedy można je dokupywać.

Na serwerze 13 za zarobione pieniądze kupiłem konto Premium. To pozwoliło mi na uwolnienie jeszcze jednego pola. Miałem na nim sadzić rośliny, ale pokusa wybudowania pasieki okazała się silniejsza. Na moim poziomie gry, czyli na lvl19 mogę jeszcze postawić serwowarnie, ale z tym jeszcze długi się trzeba wstrzymać - na tej farmie już nie da rady.