| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
stat4u

Wpisy z tagiem: majonez

wtorek, 26 kwietnia 2011
Wytwórnia majonezu - ostatni poziom

Im wyższy poziom tym ostrzejsza jazda. Niedawno pisałem, że rezyguje z rozbudowy obory, bo za droga. Tym razem to samo zrobiłem z wytórnią majonezu. Koszmar.

Rozbudowa wytwórni majonezu do ostatniego, piątego poziomu kosztuje krocie. Aostatni poziom majonezudokładniej to 441 000 ft. To bardzo dużo, nawet jeśli ma się 33 lvl. Ponieważ na serwerze 13 jeden majonez kosztuje około 40 łatwo obliczyć, że za taką kasę można mieć prawie 11 tys majonezów. To zapas na baaaardzo długi czas.

Przeciw dalejszej szybkiej rozbudowie wytwórni majonezu jest również fakt, że majonez nie jest rewelacyjnie punktowany, a skrócenie czasu o kolejne minuty nie jest wcale atrakcyjne. 46500 punktów dostawałym po rozbudowie co 13 h 20 min. Przed rozbudową czas produkcji wynosi 14 h 10 min. Warto więc kasę przeznaczyć na co innego.

Wcześniej czy później wytwórnię majnezu trzeba będzie rozbudować. Ale raczej nie będzie to szybko.

czwartek, 14 kwietnia 2011
Quest 54. UFO alarm

Stosunkowo prosty quest. Pod warunkiem, że odpowiednio wcześniej zadbaliśmy o majonez i kłębki wełny. Bo te właśnie produkty potrzebne są do wykończego tego zadania.

quest54Niestety - w zamian orzymujemy bardzo mała liczę punktów. W klasyfikacji generalnej wykonanie tego questa nie pozunęło mnie do górny nawet o jedną pozycję. Największym więc bonusem za jego wykonanie jest skrócenie czasu rośnięcia kalafiorów, ale tylko o kwadrans. Ma to więc znaczenie tylko dla osób, które na Wolnych Farmerów poświęcają każdą wolną chwilę.

Niesłychane! Nad Twoim ranczo pojawiło się ostatnio UFO! Prasa bulwarowa z całego kraju zjechała się do naszej osady i okupuje okoliczne pola w oczekiwaniu na kolejną wizytę przyjaciół z kosmosu. Nieprzygotowane na masowy napływ dziennikarzy okoliczne sklepy świecą pustkami, a pismaki marzną i głodują. Dostarcz 432 majonezu na kanapki oraz 230 kłębków wełny na nowe swetry dla zatwardziałych dziennikarzy. Otrzymasz za to 373680 punktów.

piątek, 01 kwietnia 2011
Quest 47. Bingo

Składanie jabłek było chyba próba na cierpliwość. Nie dość, że rosną powoli, to zbióry również nie są efektowne. Przy pomocy kasy można jednak tempo kolekcjonowania tych owoców skrócić. Zawartość portfela ubywa jednak w zastraszającym tempie.

Oprócz jabłek do zrobienia tego bloga potrzebnych jest nieco słoików majonezu.bingo Ponieważ jednak mam wytwórnie majonezu rozbudowaną do czwartego poziomu, z uzbieraniem majonezu nie miałem żadnego problemu.

Największym bonusem tego 47 questa jest jednak premia w postaci punktów - przybywa ich prawei 5,6 mln. W rankingu od razu awansujemy o kilka miejsc.  

Nie do wiary! Twoja babcia wygrała w bingo wycieczkę statkiem na Karaiby! Jako że babcia nigdy nie wyrusza w podróż nie mając porządnego zapasu swojego ulubionego majonezu o smaku jabłkowym, powinieneś ułatwić jej przygotowania do wyprawy i dostarczyć składniki do zrobienia majojabłkonezu. Ponieważ babcia jako osoba serdeczna i otwarta na świat skontaktowała i zaprzyjaźniła się już z innymi uczestnikami wycieczki oraz obiecała każdemu z nich po słoiczku swojego przysmaku, potrzebuje od Ciebie sporej dostawy składników. Dostarcz babci 13800 jabłek i 518 majonezu, aby nie musiała świecić przed nowymi przyjaciółmi oczami i mogła obdarować każdego słoiczkiem przysmaku. W nagrodę za swój wkład otrzymasz 5559806 punktów. Kosmiczne siły naszego uniwersum zatroszczą się również o to, by na Twoim polu pokazowym pojawiły się tajemnicze kręgi w polach kukurydzy.

środa, 16 marca 2011
Quest 41. Partnerzy II

Najrudniej było uzbierać cukierki. Zakłady "Słodka Pokusa" produkują je strasznie wolno, a potrzeby są duże. Z lekkim przerażeniem spoglądam również w przyszłość, bo cukierków potrzeba i potrzeba...

Do tej pory dorobiłem się zakadów "Słodka Pokusa" jedynie na dwóch polach. Może quest41trzeba było pomyśleć o większej ich ilości... Ale jak to w tej grze jest - zapotrzebowanie ciągle jest na wszystko, więc nie ma opcji by wszystkiego mieć tyle ile potrzeba. W każdym razie o cukierkach trzeb myśleć cały czas od rozpoczecia ich produkcji i zanosić je na targ tylko w wyjatkowych sytuacjach.

Na quest 41 potrzeba 425 majonezów i aż 238 cukierków. W zamian za to otrzymujemy 1665576 punktów i ekstra prezent - grill ogrodowy. Grill jest przedmiotem porządania dla osób, którym zależy na ocenie pola pokazowego, ponieważ wzmacnia siłę punktów od osób oceniających.

wtorek, 28 września 2010
Quest 33. Łakomczuszek

Zaczęło się szaleństwo jagodowe. Jednocześnie kończy się szaleństwo miodowe. Zaliczam 33 quest  i zostały jeszcze tylko dwa. Potem kupię sobie trzecią farmę.

Kupię, albo i nie kupię. Jak patrzę na ilości towaru, który muszę uzbierać, to włos22quest się na głowie jeży. Jeszcze 50 tys jagód, tysiąc wełny, niemal dwa tysiące mleka.... Na szczęście majonezu mało ostatnio schodziło więc tych marnych 432 sztuki stoją w magazynie. Chyba nie mam tyle cierpliości, by to wszystko samemu uzbierać i trzeba będzie kupować. Na szczęście miodu zbierać nie trzeba i będzie można go wystawić na targ a to zawsze sporo grosza. A ft się przydadzą.

A oto jak to się stało, że dopadła nas plaga łakomczuchów:

Nasi sąsiedzi Krasnoogrodnicy z Zielonej Doliny to straszne łakomczuchy! Wprost uwielbiają wszystko, co jest słodkie i ciągle tylko napychają swoje małe, okrągłe, wiecznie głodne brzuszki. Jako że ich własne owoce są dla nich odrobinę za kwaśne koniecznie potrzebują czegoś, co osłodzi im życie. Może tak dostarczyłbyś im trochę miodku, żeby ich buzie nie musiały się dłużej krzywić przy jedzeniu kwaśnych papierówek? Zrobisz to dla swoich małych przyjaciół? To świetnie! Dostarcz 540 miodu dla Krasnoogrodników z Zielonej Doliny. Jak dorzucisz do tego 14600 jagód na marmoladę krasnale z pewnością oszaleją z radości! W nagrodę otrzymasz 449550 punktów.

czwartek, 12 sierpnia 2010
Poziom 25. Uprawiamy jagody

Niemal miesiąc trwało zwalczenie poziomu 24. Level dał popalic, ale nie zapowiada się, by w przysłości było lepiej. Póki co farmer dostał możliwość uprawiania jagód, rozbudowy wytwórni majonezu,  oraz obory.

Tym razem w całości przytoczę słowa, jakimi przywitano farmera, który osiągnął 25 lvl. Wydały mi się nieco zabawne. A o to przecież w tej grze chodzi. Dla formalności wspomnę jeszcze, że ten zaszczyt spotkał farmera z serwera 12. Ten na 13 będzie musiał jeszcze troszkę poczekać, ale osiągnięta przewaga punktowa potierdza słuszność postawienia na produkcję niż tylko hodowanie roślin.

Drogi farmerze! Wprawdzie osiągnąłeś poziom 25, ale z Twoim krowami zdaje się coś nie zgadzać! Obora przypomina wielką dyskotekę, krowy tańczą w rytmie techno pijąc mleczne coctaile własnej produkcji! Czy jesteś pewien, że nie nakarmiłeś ich ostatnio genetycznie manipulowaną karmą? Nie mamy wprawdzie na to niezbitych dowodów, ale na wszelki wypadek na jakiś czas otrzymasz tytuł "Genmanipulatora".

Od teraz możesz sadzić również jagody oraz rozbudowac wytwórnie majonezu, lecz nie jest to jedyna dobra wiadomość:

Żeby Twoje roztańczone muh-dziewczyny i muh-chłopaki nie poobijały się za bardzo w ciasnej oborze, otrzymujesz możliwość jej rozbudowy..

piątek, 28 maja 2010
Quest 23. Powódź

Przez kraj przeszła fala powodzi, ale nie słyszałem by któryś z decydentów próbował łatać dziury w wałach szparagami. Jednak do farmera przyszłed specjalista z prośbą o szparagi w celach przeciwpowodziowych.

Nic dziwnego, bo po dary przyszedł "burak z widałami". Widać to na ilustracji. A chce ode mnie ponad 6,5 tys szparagów (których jeszcze nie mam prawa uprawiać) i 130 słoików majonezu. Po co majonez? Przeczytajcie argumentację specjalisty od powodzi i na pewno się uśmiejecie.burak

Jak zwykle o tej porze roku mamy w okolicy problem z podtopami gruntów przez okoliczne rzeki. Sama wioska jest wprawdzie zabezpieczona przed powodzią ogromnymi wałami przeciwpowodziowymi, ale obawiam się, że jeżeli w najbliższym czasie nie wzmocnimy wałów przy następnej powodzi nie wytrzymają one naporu wody i będziemy zgubieni... Tymczasem powinniśmy zapchać przynajmniej te najmniejsze dziury i pomyśleliśmy, że doskonale w tym celu nadawałyby się Twoje szparagi. Pomóż przetrwać naszej wiosce i dostarcz 6552 szparagi jako korki oraz 130 majonezu jako środka uszczelniającego do Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach wdzięczności okoliczni farmerzy założą koło Twojej chaty piękną rabatkę z kwiatami, a Twoja sława wzrośnie znów o 373645 punktów.
Ponadto wdzięczny burmistrz okolicznej osady udzieli Ci pozwolenia na budowę drugiej farmy! Umowę o kupno drugiej farmy możesz podpisać na swoim ranczo.

środa, 19 maja 2010
Rozbudowa wytwórni majonezu

W momencie, gdy farmer miał nieco wolnej kasy i nie miał jak spełniać questów postanowił rozbudować wytwórnię majonezu. Czy jest w tym ekonomiczny sens?

Z robudową wytwórni majonezu jest podobnie jak z rozbudową pola. Kosztuje sporo, a jedynie skraca czas produkcji o pięć procent. Taki rozwój budzi wątpliwości.

rozbudowa wytworni majonezu

Jak widać na ilustacji koszt rozbudowy wytwórni majonezu kosztuje 33,5 tys ft. Skrócenie czasy pracy z nieco ponad 16 godzin (tyle trwa na początku) o 5 % to skrócenie o około 50 min. Realnie nie zwiększy to więc produkcji, bo od czasu do czasu majonez trzeba by zbierać w środku nocy. Wydane więc pieniądze pracować na siebie będą bardzo długo, więc nie ma się co spieszyć z tym wydatkiem.

wtorek, 30 marca 2010
Mam wytwórnię majonezu

Mam - udało się zrealizować plan. Mam już na serwerze 13 gry Wolni Farmerzy wytwórnię majonezu. Ale nie wiem, czy to jest powód do radości, czy pierwszy krok w stronę bankructwa farmy. Jaka będzie opłacalność produkcji majonezu?

Na poziomie 16 czyli Majonezowego Czeladnika, trudno o wolne pole. Mi się udało, ale wcześniej świadomie nie zastawiałem pola owczarnią. Miałem natomiast dwa kurniki postawione jeszcze w początkowym etapie gry. wytwornia majonezu

Żeby zdobyć pole pod wytwórnię majonezu musiałem zlikwidować jeden kurnik. Jednak zniszczyć go od razu to nie filozofia - ważniejsze, aby zrobić to z głową. Najpierw więc postanowiłem zrobić relokację kur. W pierwszym kurniku, który już kilka dni temu rozbudowałem, miałem już 10 kur, więc rozbudowa na kolejny etap pozwoliła na przeniesienie drobiu. Kosztowało to ponad 32 tys ft. Relokacja - ponad 2500 ft. Zakup wytwórni majonezu - 5400 ft.

Ciekawe jaka jest opłacalność produkcji majonezu. Słoiczek kosztuje teraz 45 ft (na sererze 12 - 30 ft). Do jego wytwarzania potrzeba aż 25 jajek, ale w ciągu 16 h powstaje 15 słoiczków.

sobota, 27 marca 2010
Majonezowy czeladnik

No i proszę - pnę się do góry. Właśnie, jako farmer, awansowałem na Majonezowego Czeladnika, czyli osiągnąłem 16. poziom na 12. serwerze Wolnych Farmerów.

Jakie uzyskuje przywileje? Mogę już budować wytwórnię majonezu (ale jak na razie nie mam na to pola). Majonez na targu w El Farmado kosztuje dziś koło 30 ft. Ciekawe, jaka jest tego opłacalność.

Mogę też kupić plasytkowe owce do ozdoby mojego pola pokazowego.