| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
stat4u

Wpisy z tagiem: kurnik

czwartek, 09 grudnia 2010
Nowe pole

Nazbierałem kasy i wykupiłem nowe pole. Nie było łatwo, bo cena koszmarna. Ale na 13 serwerze mam już 16 zagospodarownych pól.

Uzbierać musiałem 886 500 ft. Ale satysfakcję mam dużą, bo nie przypuszczałem, że mi się to uda.pole

Problemem natomist było to, co mam na tym polu wystawić. Na farmach serwera 13 mam już cztery przędzalnie wełny, kurnik, trzy pasieki (dlaczego ten miód tak tanieje?), wytwórnię majonezu, oborę i pięć pól uprawnych. Po krókim namyśle zdecydowałem się jednak na kolejny kurnik. To pracochłonny, ale jednocześnie przynoszący duże korzyści biznes.

Ciekawe, czy i kiedy uda się kupić kolejne pole. Kosztuje ono, bagatelka, nieco ponad 1,7 mln ft.

wtorek, 07 grudnia 2010
Poziom 29. Władca kur

Po ponad miesiącu intensywnych starań, nieustannego sadzenia, karmienia i zbierania udało się farmerowi osiągnąć kolejny poziom i zostać Władcą kur.

Wszystkie moje pola (w sumie mam ich po 15 na kazdym serwerze) są tak zabudowane i tak uprawiane, że przynoszą około miliona punktów dobowo. Pokonanie więc poziomu 29, który ma 30 mln punktów koniecznych do zebrania, musi zająć ponad miesiąc. Na kolejny level farmer wskoczy zapewne w przyszłym roku.mirabelka

Co daje 29 poziom? Umożliwia hodowlę mirabelek. Mirabelka w sklepie w El Farmado kosztuje 16,88 ft. Na targu można ją kupić za 7-9 ft. Do obsiania potrzebuje 4 miejsc i rośnie (bez podlewania) 14 godzin i 40 minut. Daje po 6 owoców z jednego zasianego.

Poziom 29 to także możliwość dalszego rozbudowania kurnika. Przypominam jednak, że rozbudowa kurnika na piąty poziom kosztuje 350 tys ft. Nie zwiększa się już liczba kur w kurniku. Nadal mamy ich 20. Zwiększa się jedynie tempo produkcji jaj o kolejne pięć procent. W sumie więc na ostatnim stopniu rozbudowy kurnika jajek przybywa o 10 % szybciej niż na początku gry.

poniedziałek, 06 września 2010
Kolejna rozbudowa kurnika. Poziom 4

Broniłem się broniłem, ale w końcu uległem. Nazbierać na quest ponad 2,5 tys jajek nie jest łatwo, więc w końcu postanowiłem rozbudować kurnik do czwartego poziomu. Trochę to kosztowało, ale inwestycja pewnie się zwróci za kilka miesięcy.

kurnikRozbudowa kurnika do czwartego poziomu początkowo wydawała się inwestycją mało rozsądną. Trzeba zapłacić 134 500 ft za budynek i do tego zakupić nowe kury. W sumie za takie pieniądze można  teraz na targu kupić 15,5 tys jajek. Ale za kupione jajka nie otrzymuje się punktów no i nie ma się satysfakcji z hodowoli.

Oprócz tego, że mogę w rozbudowanym kurniku hodować jednocześnie 20 kur to produkują one jajka o 5 proc. szybciej. Mała to pociecha, ale na gónej półce pojawił się radioodbiornik, więc w kurniku panuje miła atmosfera.

Niektórzy chcąc uniknąć wysokich kosztów rozbudowy kurnika, poświęceją na kuryniego kolejne pole. To też dobry sposób, bo można jednocześnie produkować nie 20 a 30 jaj. Ale to jedno pole zawsze się przydaje i zawsze coś na nim rośnie i przynosi dochód. Jeśli się to odejmie od wartości rozbudowy kurnika, to w dłuższym okresie czasu okazuje się, że rozbudowa nie jest wcale tak masakrycznie droga.

Jak zwykle w Wolnych Farmerach inwestycje trzeba liczyc perspektywcznie. Jak na przykład z miodem i ulami. Gdy możemy je stawiać wydaje się, że to strata czasu. Po kilku tygodniach okazuje się jednak, że dwie rozbudowane pasieki to wcale nie nadmiar...

środa, 28 lipca 2010
Rozbudowa kurnika na poziom czwarty

Wcześniej czy później dojdziemy do momentu, w którym zastanowimy się, czy nie warto rozbudować kurnik do kolejnego, czwartego już poziomu. Ekonomia mówi nie, ale w tej grze może ona być kreatywna.

Rozbudowa kurnika do 4 poziomu kosztuje astronomiczną kwotę 134,5 tys ft. W zamian za to możemy dokupić kolejnych pięć kur i w sumie produkować 20 jajek na raz. Dodatkowym bonusem jest to, że kury będą znosić jajka w czasie krótszym o pięć procent. Czy warto wchodzić w ten kurzy interes?kura

Opłacalność robudowy zależy oczywiście od cen jajek na rynku. W momencie, gdy piszę te słowa zarówno na serwerze 12 jak i 13 kosztują one w przybliżeniu 13 ft.

Zgodnie z przyjętym wcześniej założeniem gracz sporo siedzący przy komputerze jest w stanie dokonać przeciętnie 6 zbiorów dziennie (odpowiednio karmiąc kury). Po powiększeniu kurnika przybędzie mu zatem 30 jajek. To jednak nie wszystko – skracając czas zbioru możemy założyć, że farmer dokona 7. zbiorów dziennie. Bo w końcu korzyści jakieś muszą być.

Dziennie więc zbierze 50 jaj więcej niż przed rozbudową kurnika.

50 jajek na targu w El Farmado kosztuje 650 ft. Nie licząc więc kosztów zakupu dodatkowych pięciu kur ani ziarna do ich karmienia możemy założyć, że inwestycja w rozbudowę kurnika do czwartego poziomu zwróci się po… 207 dniach. Jak na mój gust to trochę długo i nie wiem, czy warto się w to pchać. Oczywiście jeśli ceny jajek wrosną jak dawniej do 20 ft za sztukę rozbudowa nabrać może całkiem innego sensu.

Jedynym plusem takiej inwestycji jest to, że dostaniemy 37500 punktów więcej każdego dnia. Szybciej więc można poprawić swoją pozycję w rankingu i szybciej przechodżc na nowe poziomy.

Czy nie lepiej i – przede wszystkim - taniej jest kupić drugi kurnik na drugim polu?

Koszty są oczywiście mniejsze. Ale zajmujemy sobie kolejne pole, na którym to i owo rosnąć może pomnażając nas majątek. Może to co urośnie warto dodać do inwestycji w kury i wtedy szybciej się ona zwróci?

Poniżej tabelka informująca o tym, ile kosztuje rozbudowa kurnika. Pamiętajmy też, że trzy kury gratis otrzymujemy przy pierwszym kurniku. Przy następnych darmowe są już tylko dwie.

Poziom rozbudowy

Od poziomu

Liczba kur

Koszty (w ft)

Opis

1

2

5

2 500

3 kury gratis

2

7

10

15 200

 

3

12

15

32 500

 

4

23

20

134 500

5 % szybciej

5

29

20

350 800

10% szybciej

poniedziałek, 12 kwietnia 2010
Jak zacząć grać w Wolnych Farmerów?

Gra w Wolnych Farmerów polega na tym, by stopniowo rozwijać swoją farmę. Na początku do dyspozycji mamy małe, zachwaszczone pole. Docelowo możemy mieć dwie a nawet trzy farmy.

Grając musimy więc gromadzić majątek i powiększać stan posiadania przechodząc na coraz wyższe poziomy.

Na początku gry, gdy nie wiemy jeszcze co nas spotka, powinniśmy opracować startegię rozwoju. To ona podpowie nam jak się mamy rozwijać i w co inwestować. Jest to ważne, bo początkowo farmer stara się inwestować we wszystko w co może i w rezultacie traci nadaremono kasę. Trzeba więc chwilkę pomyśleć.

Jak inwestować?

Mając małe pole możemy zasadzić tylko marchewki, po chwili, gdy przejdziemy na nowy poziom - również zboże. Obie te rośliny rosną szybko, więc początkowo gra wymaga dużego zaangażowania. Rośliny sprzedajemy na targu. nowe pole

Nie warto oferować ich za wysoką cenę - na tym etapie gry ważne jest byśmy szybko zdobywali mniejsze nawet pieniądze, które pozwolą nam na szybkie oczyszczenie pola z chwastów, kamieni i karaluchów.

Jak rozbudować?

Po kilku godzinach lub dniach okazuje się, że mamy już dość kasy by wykupić drugi plac. Osiągnęliśmy już poziom na którym oprócz pola, możemy wybudować kurnik. Czy warto?

Moim zdaniem z kurnikiem trzeba się jeszcze wstrzymać. Jak na nasze dochody jest on jeszcze drogi, a na początku będziemy mieli mało jajek, bo w kurniku są tylko 3 kury znoszące jajka co 4 godziny. Sądzę, że warto zainwestować w drugie pole.Zwłaszcza, że szybko pokonujemy nowe poziomy i mamy prawo do uprawy coraz nowych roślin, któe rosną coraz dłużej.

Drugi plac - drugie pole

Na tym etapie gry jajka nie są nam do niczego potrzebne. Może się co prawda trafić klient, który będzie chciał je kupić, ale jeśli zaoferuje dobrą cenę, warto dla niego jajko kupić na targu. Rośliny, które będziemy sadzić na polu zapewnią nam na pewno wyższe dochody.

W ten sposób w krótszym czasie zdobędziemy większy majątek i dopiero gdy będziemy mogli wykupić trzeci plac warto na nim postawić kurnik.

Trzeci plac

Dochody z postawionych pól mamy już wysokie, możemy więc zainwestować w kurnik. Jeśli ceny jajek na targu są wysokie, może warto pomyśleć o jego rozbudowie (na pierwszym poziomie mamy możliwość trzymania maksymalnie 5 kur, na drugim - 10). Jeśli uznamy, że ceny są przeciętne to po zapełnieniu kurnika postarajmy się uskładać pieniądze na wykup kolejnego placu.

Czwarty plac

Skoro mamy już kasę na wykup kolejnego placu to pewnie mamy już prawo do budowy obory lub nawet owczarni. Czy warto w to inwestować? Sądzę, że jeszcze nie. Zysk z mleka jest praktycznie żaden, owczarnia na tym poziomie to totalna pomyłka. Warto wykupić kolejne pole, bo ono nam zapewni stały dopływ gotówki. Nie liczmy na to, że farma będzie samowystarczalna. Niektóre artykuły trzeba dokupować. A żeby kupować trzeba mieć za co. Stały dopływ kasy zapewni tylko pole.

Piąty plac

Gdy zdecydujemy się na zagospodarowanie piątego placu warto się zastanowić nad tym, czy zorganizujemy na nim kolejne pole (tak, tak - ekonomia się kłania), czy postawimy w końcu oborę. Obora może przydać się do tego, by pokonywać kolejne questy - mleka będzie potrzeba bardzo dużo. Ale tylko wtedy, gdy zechcesz mieć kolejną półkę na produkty (po spełnieniu questa 18) lub przywilej posiadania drugiej farmy (po queście 23).

Unikaj jak ognia

* Nie staraj się rozbudowywać żadnego z pól do drugiego poziomu - kosztuje to sporo, bo ponad 20 tys ft, a daje niewiele. Co prawda po podlaniu rośliny rosną szybciej o kolejne 5%, ale to rozwiązanie dobre tylko dla tych, którzy non stop obserwują monitor.Na pracę nad polem przyjdzie jeszcze czas.

* Nie staraj się mieć wszystkiego co możesz za wszelką cenę. W piierwszym etapie gry skoncentruj się na tym, co przynosi prawdzie zyski - jakie chcesz budynki rozwiajać zdecydujesz przy drugiej farmie (czyli za kilka miesięcy).

* Jeśli chcesz naprawdę rozwijać farmę, pokonywać nowe poziomy i rozwiązywać quest, to zapomnij o klubach. Poza przyjemnością zabawy w rozbudowywanie siedziby klubu, aktywne członkostwo będzie Cie sporo kosztować i spowolni ekspansję. Ale to zależy od Ciebie.

czwartek, 01 kwietnia 2010
Jak grać w Wolnych Farmerów? cz. II

Na serwerze 12 i 13 rozpocząłem grę tego samego dnia. Mimo, że serwer 13 był przez pewien czas traktowany przez farmera jak piąte koło u wozu, podczas gdy 12 był zasilany złotymi monetami, po czterech tygodniach gry na obu jestem na tym samym poziomie. Jak więc należy grać?

Najkrócej odpowiem tak - goniąc pozycję farmera na  serwerze 12., ten z 13. popełniał mniej błędów. A na czym one polegały?

Na serwerze 12 farmer na początku brał wszystko jak leci. Po rozbudowaniu pierwszego pola kupił kurnik, postawił oborę, drugi kurnik  i owczarię tak szybko,12serwer jak się tylko dało. Ta taktyka nie była - jak się okazuje najlepsza. Szybko zabrakło roślin do handlu, jajka taniały, mleko nie było w cenie, a wełna robi się długo. W rezultacie kasy przybywało mało, a bez kasy gra się ciężko i zabawa stała się nudna.

Należało więc coś pokombinować. Farmer rozbudował jeden kurnik do drugiego poziomu i relokował tam kury. Zniszczył pusty kurnik i kupił pole. To oczywiście zajęło trochę czasu i kosztowało sporo kasy. Sądzę więc, że opóźniło to rozwój farmy.

Drugim niepotrzebnym wydatkiem okazało się rozbudownie, za ponad 20 tys ft, jednego pola do drugiego poziomu. Może warto to zrobić, ale jeszcze nie na tym etapie gry. Większe korzyści odniesie się rozbudowując najpierw do trzeciego poziomu kurnik - kosztuje mniej więcej tyle samo. A szybciej zwróci się inwestycja w jajka niż skrócenie czasu dojrzewania roślin o kolejne 5 proc.

Jak więc farmer rozwijał farmę na serwerze 13? Gdy tylko rozbudował pole i zarobił kilka ft kupił kurnik intensywnie karmiąc kury. Na tym etapie się to opłacało, bo zboże szybko rosło, a jajka początkowo sprzedawał nawet po 70 ft. Niestety - ich cena szybko spadała (po trzech tygodniach kosztują teraz około 30 ft), ale szybko uzbierał na wykupienie nowej parceli. Ponieważ kury zapewniały godziwy zysk, kupił drugi kurnik - na tym etapie rozbudowa pierwszego jest jeszcze nieosiąglanie droga.

Nie mając jeszcze doświadczenia z 12 serwera na trzynastym farmer następnie zainwestował w oborę. Szybko się okazało, że to jednak nie był najlepszy interes - należało jednak dokupić drugie pole. Ponieważ obora nie przynosiła kasy, farmer zaczął oszczędzać na kupno ostatniej parceli i wykupił na niej pole. To dało wiatr w żagle. serwer13

Farmer szybko uskładał rozbudowę kurnika do drugiego, a potem trzeciego poziomu. Po rozbudowie do trzeciego relokował kury, zniszczył pusty kurnik i na tym miejscu postawił wytwórnię majonezu.

Z budową owczarni nie ma się co spieszyć. O wełnę czasem zapytują tylko klienci. Jej cena szybko też spada. Czasem więc warto ją kupić niż inwestować kasę i marnować plac na owczarnię. Znacznie lepiej postawić w tym miejscu pole.

Reasumując - jak bym doradzał rozbudowę farmy? Gdybym zaczynał to po oczyszczeniu pierwszego pola i kupnie kurnika zainwestowałbym następnie w drugie pole. Oborę w końcu warto kupić, ale nie trzeba się z tym spieszyć. Mleko potrzebne jest w większych ilościach do rozwiązywania questów, ale na wyższym poziomie.

środa, 31 marca 2010
Relokacja zwierząt

Relokacja - to nic innego jak przenoszenie zwierząt z jednego budynku do drugiego. W Wolnych Farmerach za ten przywilej trzeba płacić. I to tym więcej im osiągneliśmy wyższy poziom w grze. Ale za to mamy więcej zabawy.

Zwierzęta możemy relokować tylko wtedy, gdy nic nie produkują. Jak to zrobić dokładnie - pokażę na przykładzie relokacji kur z kurnika na pierwszym poziomie do kurnika na trzecim. Trzeci poziom kurnika był niezbędny, bowiem było w nim już 10 kur. A wiemy przecież, że na jednym poziomie kurnika mamy  miejsce tylko dla pięciu kur.

Co zrobić aby relokować zwierzęta? Gdy zaprzestaną produrelokacjakcji na polu na którym stoi budynek pokazuje się po strzalkalewej stronie strzałka. Po jej kliknięciu widzimy obrazek podobny do ilustracji po prawej strone.

Na ilustracji widzimy właśnie przykład gdy do kurnika, gdzie jest już 10 kur (zaznaczone na niebiesko) chcemy przenieść pięć kur z innego (zaznaczone na czerwono). Możemy jeszcze wyczytać, ze ta operacja kosztować nas będzie 2 355 ft. Należy potem zaakceptować przyciskiem relokuj i po wszystkim.

Czasem zdarzyć się może sytuacja, gdy w białym okienku po prawej stronie nie będziemy mogli wpisać żadnej cyfry. Może to oznaczać dwie sprawy: albo nie mamy dostatecznie rozbudowanego kurnika, doktórego chcielibyśmy przenieść zwierzęta, albo kliknęliśmy na strzałkę znajdującą się nie na tym polu na któym stoi rozbudowany kurnik.

Po relokacji zostaje nam na farmie pole z pustym kurnikiem. Niszczytmy go i mamy dodatkowe pole pod zabudowę. Za zniszczonym budynkiem za bardzo nie płaczmy, bo kupijąc go dostaliśmy dwie kury, które dzięki relokacji uratowały życie.

Jak rozbudować kurnik?

Konieczność rozbudowy kurnika staje przed każdym graczem Wolnych Farmerów wcześniej czy później. Jest to czynność bardzo prosta, wymaga jedynie troche gotówki. Im wyższy poziom gry, tym więcej ft potrzeba.

Zasada pierwsza jest taka, że Wolnych Farmerach rozbudowywać budynki można jedynie wtedy, gdy nie ma nich żadej produkcji. Jeśli więc zebraliśmy z kurników jajka, to nie karmy kur ponownie. Zabierzmy się za rozbudowę.

Budynek rozbudować można wtedy, gdy w lewym dolnym rogu pola na którym on stoi widzimy znak plusa. Oznacza to, że w grze osiągnęliśmy poziom, na którym dozwolone jest już powiększanie kurnika. Klikamy w plusa i naszym oczom ukazuje się plansza na rozbudowa kurnikaktórej możemy potwierdzić chęć zakupu.

Na ilustracji obok widać cenę - 32 500 ft, jaką musimy zapłacić za rozbudowę kurnika z poziomu drugiego do trzeciego. Świadczą o tym widoczne trzy żółte gwiazdki. Na trzecim poziomie możemy już trzymać 15 kur, które swoje jaja też znoszą co cztery godziny.

Jeśli nie wiesz, ile Cię będzie kosztować rozbudowa, to w czasie wolnym od produkcji kliknij na tego plusa - wyświetli się cena dla Twojego poziomu. Gdy nie masz odpowiedniej ilości ft, ale zmieniłeś zamiar - możesz się wycofać i do transakcji nie dojdzie (o tym ile kosztuje rozbudowa kurnika z poziomu 1 do 2 napisałem kilka postów poniżej).

Posiadanie tak dużego kurnika ma swoje zalety. Jednym ruchem myszki zbieramy wszystkie piętnaście jajek i kury karmimy tylko jednym zbożem. Można je oczywiście dokarmiać, żeby szybciej miały gotowe jajka, ale moim zdaniem nie ma to uzasadnienia ekonomicznego.duzy kurnik

Ceny jajek spadły już do niemal 20 ft za sztukę. Jedno zboże, które na rynku kosztuje 0,56 ft, przy 15 kurach w kurniku przyspiesza czas znoszenia jaj o 40 sekind. Przyspieszenie więc pracy kur o 120 minut wymaga niemal 160 porcji zboża. Poza tym wymaga to dużo pracy by kalkulacja miała sens.

piątek, 26 marca 2010
Rozbudowa kurnika

Na serwerze 12 ostatnio nudno, więcej zabawy jest teraz na 13. Jak już pisałem  mam tam na swojej farmie dwa pola na pierwszym poziomie, oborę i dwa kurniki - jeden rozbudowany do poziomu drugiego.

Postanowiłem rozwijać hodlowlę kur, bo inwestycja jest mniej kosztowna niż stawianie owczarni. Większy jest obrót gotówki, większa też wydaje się opłacalność. Choć jakby wszystko dokładnie policzyć, to nic się nie opłaca.

Drugi poziom w kurniku pozwla na dokupywanie nowych kur. kurkaBiorąc jednak pod uwagę ceny jajek i na dodatek trend spadkowy obawiam się, że fortuny się na tym nie zbije. Pomijam fakt, że za rozbudowę trzeba zapłacić ponad 14 tys ft - każda nowa kura kosztuje średnio 1000 ft. Ponieważ jaja są po 40 ft, a do tego każdego dnia tanieją to starch myśleć, ile potrwa zanim się wydatek zwróci. W ciągu doby maksymalnie mogę zbierać jajka pięć razy.

Ale ta gra na tym polega - inwestycje są drogie, ale im więcej ich się poczyni, tym szybszy obrót pieniędzmi.

A szybszy obrót oznacza lepsza zabawę.


czwartek, 25 marca 2010
Zioło na 13 serwerze

Postępy w grze notuję także na serwerze 13. Osiągnąłem już tam 15 poziom, więc mogę uprawiać zioło.

Zmieniłem też strategię gry. Ponieważ spadają ceny wełny (jeszcze wczoraj rano kosztowała prawie 140 ft, dziś w południe - 70 ft), to rezyguje z budowy owczarni. Powiększam za to stado kur. Wiem, wiem - jajka też tanieją, ale ale kupno kolejnych kur jest i tak tańsze niż relokacja kur, budowa owczarni i kupno nowych owieczek.

Na razie więc w pierwszym kurniku mam już sześć kur i będe dokupywał nowe. Posiadanie więcej niż 5 kur w jednym kurniku jest oczywiście możliwe dopiero po rozbudowie kurnika o kolejny poziom.

wtorek, 16 marca 2010
Jak grać w grę Wolni Farmerzy?

Pierwsze kroki zawsze są trudne. Nie wiadomo, co nas czeka ani na co zwrócić uwagę. Ani jakie skutki będą miały nasze decyzje. Zobaczmy, co się dzieje gdy rozpoczynamy grę i na co zwrócić uwagę.

Na początku statrtujemy ze strasznie zaniedbanym polem. Świnka - przewodnik zaprowadzi nas do sklepu, gdzie możemy kupić pierwsze nasionka. Wysiewamy je na urodzajnym kawałku pola i czekamy, aż urośnie. swinka

Uwaga - świnka pokazuje się nam, gdy potwierdzimy swój mail. Chyba warto to zrobić.

Gdy urosną nam pierwsze marchewki (na dzień dobry dostajemy dwie) możemy sprzedać je na targu. Nie ma co być chciwym - za wystawienie produktu na targu trzeba zapłacić 10 proc. prowizji. A gdy za nasze pierwsze zbiory zażądamy zbyt wiele to jest duże prawdopodobieństwo, że długo ich nie sprzedamy. A co jak co - ale kasa w Wolnych Farmerach jest potrzebna bardziej niż woda.

poczatekNo właśnie - skoro przy wodzie jesteśmy. Zasadzone roślinki warto podlewać. Przyspiesza to ich wzrost o 5 proc. Niby to niewiele, ale gdy potem uzyskamy możliwość uprawy np. kalafiorów, które rosną 12 h, to okaże się, że owych pięć procent to wiele.

No dobrze - na razie sadzimy i sprzedajemy marchewki. Ciułamy trochę grosza (marchewski to najtańsze warzywo), więc równie wolno idzie nam oczyszczanie pola. Trzeba jednak w to inwestować, bo bez tego w grze nie ruszymy się ani o krok.

Przyznam, że początek jest wolny i strasznie mnie to irytowało. Zdecydowałem się więc kupić złote monety. zlote monety kupujemy tuKupujemy je korzystająć z ostatniej po prawej stronie opcji paska nawigacyjnego, czyli klikając w złotą gwiazdę.

Ja zdecydowałem się na zakup ich SMSem, bo to najszybciej. Kiedy jedną, a potem drugą sprzedałem, miałem więcej kasy na inwestycję i gra ruszyła z kopyta.

poczatek1Zbierając warzywa nie tylko zyskujemy nie tylko towar na sprzedaż w El Farmado, ale również punkty. Pozwalają one na przejście na wyższy poziom gry. A na każdym nowym poziomie możemy uprawiać nowe rośliny (na drugim - zboże i na trzecim ogórki), które są coraz droższe. Jednak ich uprawa wymaga coraz więcej czasu.

Wraz z wkraczaniem na kolejne poziomy mamy zaoszczędzone coraz więcej pieniędzy. Wkróce świnka nas poprowadzi i wskażenowy pusty plac, na którym postawimy kurnik. Gdy go już będziemy mieli znajdziemy w nim dwie kury, które znosić będą jajka. A te na targu są o niebo droższe niż marchewka, kukurydza czy nawet truskawki.

Za kolejne pieniądze kupujemy następne kury - maksymalnie możemy ich mieć pięć. Gdy zdobędziesz już pieniądze na kupno nowego placu, zapewne będziesz już doskonale wiedzieć, na czym się lepiej zarabia - na produktach zwierzęcych czy płodach polnych. Bo kolejną inwestycją jest albo nowy kurnik, albo nowe pole. Potem przyjedzie czas na oborę, ale to już - po szkole podstawowej, zacznie się gra na poziomie gimnazjum.

 

 

 
1 , 2